Concert caritativ, vineri 20 iunie orele 19h30, Paris

Concert caritativ, vineri 20 iunie orele 19h30, în Sala Bizantină a Palatului Béhague, Ambasada României la Paris, pentru susținerea primului centru educativ bilingv româno-francez din Paris, centrul « Sfântul Nicolae ».

Concert caritativ, vineri 20 iunie orele 19h30
 
Vineri 20 iunie la ora 19h30, în Sala Bizantină a Palatului Béhague (Ambasada României la Paris -123 rue Sainte Dominique, 75007) va avea loc un concert caritativ de muzică clasică.
 
Organizat de Departamentul Cultural al Mitropoliei Europei Occidentale și Meridionale și Asociația Culturală ACERF, acest concert are ca scop strângerea de fonduri pentru susținerea primului centru educativ bilingv româno-francez din Paris, centrul « Sfântul Nicolae ».
 
Programul va cuprinde lieduri, lucrări pentru pian și pentru vioară de R.Schumann, F.Schubert, R. Strauss, J.S.Bach, E.Ysaye, G. Enescu în interpretarea soliștilor : Ruxandra Cioranu (soprană), Ionel Streba (pian), Radu Bițică (vioară).
 
      Suma minimă a unei donații este de 10 euro.

11 Iunie 2014