Duminică 30 noiembrie 2014 - sediul Reședinței Mitropolitane din Limours

Prăznuirea Sf. Apostol Andrei și a Zilei Naționale a României (1 decembrie)

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Iosif al Mitropoliei Europei Occidentale și Meridionale, duminică 30 noiembrie 2014, cu ocazia prăznuirii Sf. Apostol Andrei și a Zilei Naționale a României (1 decembrie), la sediul Reședinței Mitropolitane din Limours, Franța, s-a organizat un spectacol susținut de copiii care participă duminical la slujbele bisericii Soborul Maicii Domnului și Sf. Prooroc Ilie Tezviteanul. Aceștia au dansat Hora Unirii și au interpretat cântece populare românești spre bucuria celor prezenți.

Spectacolul a fost urmat de un frumos concert al coralei Sfinții Arhangheli din Paris, în al cărei repertoriu s-au împletit colindele și cântecele populare românești. 

4 Decembrie 2014