Programul slujirii ierarhilor MOREOM în Săptămâna Luminată

12 – 19 aprilie 2015

  

Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Iosif va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 13 aprilie și marți 14 aprilie în biserica Soborul Maicii Domnului şi Sfântul Ilie din Limours, Franța (Reședința mitropolitană). Vineri 17 aprilie de Izvorul Tămăduirii va sluji Dumnezeiasca Liturghie în parohia Sfântul Nicolae din Bruxelles, Belgia, sâmbtătă 18 aprilie va sluji Dumnezeiasca Liturghie în parohia Nașterea Maicii Domnului din Anvers, Belgia, iar duminică 19 aprilie va sluji Dumnezeiasca Liturghie în biserica Soborul Maicii Domnului şi Sfântul Ilie din Limours, Franța (Reședința mitropolitană).

Preasfințitul Episcop Siluan va sluji în toată săptămâna luminată în paraclisul Adormirea Maicii Domnului de la Sediul Eparhial din Roma, Italia.

Preasfinţitul Episcop Timotei va sluji Dumnezeiasca Liturghie duminică 19 aprilie în parohia Sfântul Apostol Toma din Faro, Portugalia.

Preasfințitul Episcop vicar Marc va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 13 aprilie și marți 14 aprilie în comunitatea Sfânta Otilia şi Sfânta Teodora de la Sihla din St. Michel la Forêt, Franța. Vineri 17 aprilie de Izvorul Tămăduirii și în Duminica a 2-a după Paști (a Sf. Ap. Toma) va sluji Dumnezeiasca Liturghie în parohia Sfântul Iosif din Bordeaux, Franţa.

Preasfinţitul Ignatie, Arhiereu - vicar va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 13 aprilie și marți 14 aprilie în parohia Sfântul Macarie cel Mare din Leeds, Marea Britanie. Vineri 17 aprilie de Izvorul Tămăduirii va sluji Dumnezeiasca Liturghie în parohia Sfântul Siluan din Preston, Marea Britanie.                                                                             

10 Aprilie 2015