Centrul Dumitru Staniloae - inscrieri 2 module

S-au deschis înscrierile pentru doua module de succes în limba româna la Centrul Dumitru Staniloae din Paris/Bruxelles: "Introducere în Teologia Ortodoxa" si "Pastoratie si duhovnicie".

Centrul Ortodox de Studii si Cercetare "Dumitru Staniloae", Paris, anunta lansarea inscrierilor la doua module in limba româna:

Introducere in Teologia Ortodoxa - Centrul Dumitru StaniloaeÎn perioada 7 decembrie 2015 – 30 iunie 2016, se va desfășura programul de Intoducere în Teologia Ortodoxă. Acest program de studiu este destinat exclusiv persoanelor fără studii teologice anterioare și este conceput în așa manieră încât să ajute la fixarea cunoștințelor teologice de bază, necesare înscrierii într-un ciclu academic la nivel de licență, care va fi oferit de Centrul nostru în anii următori. Sunt disponibile 60 de locuri.

Mai multe informatii și înscrieri, pe www.teologie.eu.

Încurajată de popularitatea și impactul deosebit de puternic pe care l-a avut de-a lungul anilor trecuți, echipa CDS Paris anunță cu bucurie lansarea înscrierilor pentru a treia ediție a programului de studiu Pastorație și duhovnicie. Lucrarea duhovnicului în contextul pastoral contemporan.

Detalii și înscrieri, pe www.teologie.eu.

18 Noiembrie 2015