Centrul Dumitru Staniloae - inscrieri 2 module

S-au deschis înscrierile pentru doua module de succes în limba româna la Centrul Dumitru Staniloae din Paris/Bruxelles: "Introducere în Teologia Ortodoxa" si "Pastoratie si duhovnicie".

Centrul Ortodox de Studii si Cercetare "Dumitru Staniloae", Paris, anunta lansarea inscrierilor la doua module in limba româna:

Introducere in Teologia Ortodoxa - Centrul Dumitru StaniloaeÎn perioada 7 decembrie 2015 – 30 iunie 2016, se va desfășura programul de Intoducere în Teologia Ortodoxă. Acest program de studiu este destinat exclusiv persoanelor fără studii teologice anterioare și este conceput în așa manieră încât să ajute la fixarea cunoștințelor teologice de bază, necesare înscrierii într-un ciclu academic la nivel de licență, care va fi oferit de Centrul nostru în anii următori. Sunt disponibile 60 de locuri.

Mai multe informatii și înscrieri, pe www.teologie.eu.

Încurajată de popularitatea și impactul deosebit de puternic pe care l-a avut de-a lungul anilor trecuți, echipa CDS Paris anunță cu bucurie lansarea înscrierilor pentru a treia ediție a programului de studiu Pastorație și duhovnicie. Lucrarea duhovnicului în contextul pastoral contemporan.

Detalii și înscrieri, pe www.teologie.eu.

18 Noiembrie 2015

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 26 noiembrie 2017

Duminica a 30-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Marţi 21 noiembrie 2017

(†) Intrarea în Templu a Maicii Domnului

» citeste in continuare

Pastorala Sfântului Sinod la prima duminică din Postul Naşterii Domnului din anul 2017

Privind însemnătatea Anului omagial al Sfintelor icoane, al iconarilor și pictorilor bisericești și a anului comemorativ Justinian Patriarhul şi al Apărătorilor ortodoxiei în timpul comunismului, în cuprinsul Patriarhiei Române

» citeste in continuare

Apel sprijin Manastirea Namur

Apel pentru sprijin la renovarea bisericii mănăstirii „Acoperământul Maicii Domnului” Namur, Belgia.

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 19 noiembrie 2017

Duminica a 26-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 12 noiembrie 2017

Duminica a 25-a după Rusalii (Pilda samarineanului milostiv)

» citeste in continuare