25 septembrie 2010 - Salonul de Recrutare Multiculturală (Palais de la Découverte din Paris, Franţa)


descarcă program fr

Salonul de Recrutare Multiculturală

 Invitaţie la a 7-a ediţie a Forumului de Dezvoltare Durabilă

 Palais de la Découverte din Paris, Franţa

25 septembrie 2010

Think Tank International Club din Bucureşti organizează în 25 septembrie 2010, la Palais de la Découverte din Paris (Franţa,) cea de-a 7-a ediţie a Forumului Multicultural pentru o Dezvolatre Durabilă. Scopul acestui eveniment este de a susţine studenţii şi cadrele multiculturale francofone în acţiunile lor individuale de recrutare sau de afaceri, dar şi de a le promova valorile, precum şi strategiile de dezvoltare internaţională şi parteneriatele internaţionale dintre companii, Universităţi şi comunităţi locale, susţinând căutarea unor locuri de muncă stabile şi profitabile în Franţa sau în străinătate şi urmărind o dezvoltare durabilă în lumea întreagă. 

Studenţii şi cadrele multiculturale din Franţa pot beneficia de o invitaţie la Forum (locuri limitate), trimiţând un CV şi specificând domeniul de interes la adresa de e-mail cv@StagiiJoburi.com

Pentru mai multe informaţii consultaţi siturile oficiale ale Forumului www.StagiiJoburi.com sau www.InterviewFrancophone.net .

Contact:

Ingrid Vaileanu
Director al Forumului Multicultural pour un Dezvoltare Durabilă
Tel: 00 33 685432789

21 Septembrie 2010

Actualităţi