25-26 septembrie 2010 - Congresul International Nepsis


Congresul Internaţional NEPSIS 

25-26 septembrie 2010

Cu binecuvântarea Sinodului Mitropolitan al Mitropoliei Europei Occidentale şi Meridionale, în 25-26 septembrie se va desfăşura la Roma, la sediul Episcopiei Ortodoxe Române, Congresul Internaţional Nepsis 2010, organizat de Federaţia Frăţiilor Nepsis. Aici, Maica Siluana (coordonatoarea Centrului de Formare şi Consiliere Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil din Arhiepiscopia Iaşilor) va susţine o conferinţă cu tema A fi tânăr creştin într-o lume necreştină.

23 Septembrie 2010

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Marţi 21 noiembrie 2017

(†) Intrarea în Templu a Maicii Domnului

» citeste in continuare

Pastorala Sfântului Sinod la prima duminică din Postul Naşterii Domnului din anul 2017

Privind însemnătatea Anului omagial al Sfintelor icoane, al iconarilor și pictorilor bisericești și a anului comemorativ Justinian Patriarhul şi al Apărătorilor ortodoxiei în timpul comunismului, în cuprinsul Patriarhiei Române

» citeste in continuare

Apel sprijin Manastirea Namur

Apel pentru sprijin la renovarea bisericii mănăstirii „Acoperământul Maicii Domnului” Namur, Belgia.

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 19 noiembrie 2017

Duminica a 26-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 12 noiembrie 2017

Duminica a 25-a după Rusalii (Pilda samarineanului milostiv)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Miercuri 08 noiembrie 2017

Soborul Sfinților Arhangheli Mihail și Gavriil

» citeste in continuare