Programul slujirii ierarhilor MOREOM în Săptămâna Luminată 2019


Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Iosif va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri si Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie si marți 30 aprilie în biserica Soborul Maicii Domnului şi Sfântul Ilie din Limours, Franța (Reședința mitropolitană).

Preasfințitul Siluan va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și marți 30 aprilie la Paraclisul Adormirea Maicii Domnului de la Sediul Eparhial (Roma), Italia.

Preasfințitul Atanasie va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie la Paraclisul Adormirea Maicii Domnului de la Sediul Eparhial (Roma) și marți 30 aprilie la închisorile din Rebbibia și Viterbo, Italia.

Preasfințitul Episcop vicar Marc va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie în comunitatea Sfânta Otilia şi Sfânta Teodora de la Sihla din St. Michel la Foret, Franța și marți 30 aprilie în Comunitatea Nașterea Maicii Domnului din Le Ricardes, Franţa.

27 Aprilie 2019

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 28 noiembrie 2021

Duminica a 30-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 21 noiembrie 2021

(†) Intrarea în Templu a Maicii Domnului. Duminica a 26-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

» citeste in continuare

Pastorala Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române la prima Duminică a Postului Nașterii Domnului din anul 2021, privind însemnătatea Anului omagial al pastorației românilor din afara României și a Anului comemorativ al celor adormiți

Preacuviosului cin monahal, Preacucernicului cler și preaiubiților credincioși din Patriarhia Română, Har, bucurie și pace de la Dumnezeu Tatăl, Fiul și Sfântul Duh, iar de la noi părintești binecuvântări! Preacuvioși și Preacucernici Părinți, Iubiți frați și surori în Domnul,

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 14 noiembrie 2021

Duminica a 25-a după Rusalii (Pilda samarineanului milostiv)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 07 noiembrie 2021

Duminica a 24-a după Rusalii (Învierea fiicei lui Iair)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Luni 01 noiembrie 2021

Sfinții doctori fără de arginți, Cosma și Damian din Asia

» citeste in continuare