19 decembrie 2010- Concert de caritate – Corala Carmina Romana (Paris, Franţa)


Concert de caritate – Corala Carmina Romana 

19 decembrie 2010

Corala de tineri Carmina Romana (fondată către sfârşitul anului 2009, cu ocazia sărbătorii de Crăciun şi al cărei ideal, ce uneşte pe tinerii membrii, români şi francezi, este de a promova cultura românească), în colaborare cu asociaţia AXIOS din Bordeaux (Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale şi meridionale), vă invită la un concert de caritate, organizat în beneficiul copiilor orfani de la orfelinatul Pro-Vita (Valea Plopului, România). Concertul va avea loc duminică, 19 decembrie 2010, la ora 19. 45, la Catedrala Mitropolitană Sfinţii Arhangheli Mihail, Gavriil şi Rafail din Paris, 9 bis, rue Jean de Beauvais.

Sărbătorind şi un an de la înfiinţare, Carmina Romana a invitat grupul coral Sfântul Siluan, pentru a vă încânta cu un repertoriu variat.

Din program: colinde de Crăciun, cântece populare interpretate în română, franceză, greacă, arabă şi latină.

Dacă doresc, spectatorii pot face donaţii sub orice formă.

Contact

E-mail : carmina.romana@yahoo.fr

14 Decembrie 2010

Actualităţi