Cinci duminici catehetice -Duminica a patra a Postului Mare (program)


Cinci duminici catehetice - Duminica a patra a Postului Mare (program)

 3 aprilie 2011 A patra duminică a Postului Mare – a Sfântului Ioan Scărarul

Masa rotundă: Pr Jean BOBOC – consilier al Departamentului de Bioetică; chirurg, cercetător; membru al Comisiei Biserică şi Societate din AEOF (Asociaţia Episcopilor Ortodocşi din Franţa), care va vorbi despre porunca a şasea  Să nu ucizi, dar şi despre eutanasiere.  Yvon BERTORELLO– scenarist, jurnalist; autor-realizator de film documentar (ultimul film: Mont Athos – la  république des moines),

În discuţie : A şasea poruncă : Să nu ucizi. Vizionare Decalog 5

Cateheza copiiilor
Copiii vor putea viziona un film şi vor continua să picteze fresca Hristos în mijlocul copiiilor.

2 Aprilie 2011