11 decembrie 2011 - Concert coral de caritate pentru copiii orfani de la Valea Plopului (România)


 Concert coral de caritate pentru copiii orfani de la Valea Plopului (România)

Romainville, Franţa

11 decembrie 2011

Asociatia Ars Identitatis în parteneriat cu asociaţia AXIOS şi parohia Sfinţii Trei Ierarhi, din Romainville (Franţa), organizează în data de 11 decembrie 2011, ora 18.00,  un concert coral de caritate pentru copiii orfani de la Valea Plopului (România).

Invitaţi : 

Corala Parohiei Ortodoxe Sfinţii Trei Ierarhi (Romainvile),  Corala Capelei Catolice St Bernard (Paris),  Corala Parohiei Ortodoxe Sf Gherman şi Sf Cloud (Louveciennes), Corala Catedralei Mitropolitane Sfinţii Arhangheli Mihail, Gavriil şi Rafail (Paris) şi Corala Carmina Romana (Paris). 

La finalul concertului, toată lumea este invitată la o gustare tradiţională românească . Intrarea este gratuită. 

Adresa Parohiei Sfinţii Trei Ierarhi :
6 Rue Louise Dory 93230 Romainville
Metrou – linia 5 Bobigny-Pantin- Raymond Queneau

8 Decembrie 2011