12-21 martie 2012 Pelerinaj la Ierusalim şi la Muntele Sinai


 Pelerinaj la Ierusalim şi la Muntele Sinai

12-21 martie 2012

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Părinte Iosif, Centrul de Pelerinaje al Mitropoliei Ortodoxe Române a Europei Occidentale şi Meridionale organizează, un pelerinaj în Israel şi la Muntele Sinai in Postul Mare.

 
 
Perioada: 12-21 martie 2012.
 
Obiective: cetatea Ierusalimului, Ein Karem (naşterea Sf. Ioan Botezatorul, întâlnirea Maicii Domnului cu Sf. Elisabeta), mănăstirea Eleonului (unde s-a gasit capul Sf. Ioan Botezătorul), Bethleem, Mănăstirile Sf. Teodosie şi Sf. Sava, mănăstirea de pe muntele Carantaniei, mănăstirea Sfântul Gheorghe Hozevitul (moaştele Sf. Ioan Iacob), Nazaret, Cana Galileii, Muntele Fericirilor, locul înmulţirii pâinilor şi peştilor, Capernaum, Zidul Plângerii şi Muntele Sion, locul Cinei celei de Taină, grădina Ghetimani, Drumul Crucii, Sf. Mormânt, Muntele Sinai, Mănăstirea Sfânta Ecaterina, etc.
 
Numărul de locuri: 20 (cu posibilitate de extinedere la maxim 30).
 
Preţul final al pelerinajului: 660 euro + biletul de avion.
 
Servicii incluse în preţ: transfer aeroport, transport în Israel şi Egipt, cazarea, mic dejun (bufet suedez), cina, intrarea la obiective, tips, taxele de trecere frontieră între Israel şi Egipt.
Data limită pentru înscrieri: 14 ianuarie 2012. 
 
Pentru înscrieri şi informaţii:
Bogdan Grecu: email pelerin@mitropolia.eu sau la telefon +33 6 05 68 94 50.
 

27 Decembrie 2011