Atelier de teatru


 ATELIER DE TEATRU

Cu ocazia celei de-a doua ediţii a Festivalului de Dragul Frumosului, organizat de către Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale şi Meridionale, ce va avea loc în perioada 16 - 20 mai 2012, Marie Beldiman Popescu, regizor de teatru franco-român, reuneşte un grup de actori, atât profesionişti cât şi amatori, francezi şi români pentru un Atelier de teatru bilingv în jurul unei piese a lui Matei Vişniec.

Atelierul se va desfăşura în fiecare sâmbătă de la 10:30 la 13:30 până la data prezentării spectacolului în mai, în sala de repetiţie din cripta bisericii Sfânta Parascheva şi Sfânta Genoveva, (se intră prin rue Saint Sulpice, în cripta bisericii, cum coborâţi scările în stânga). 

Vă aşteptăm să veniţi în număr mare, bărbaţi şi femei de toate vârstele, pentru a intra în lumea teatrului.

Pentru a vă înscrie contactaţi-o pe marie.beldiman.popescu@gmail.com sau cultural@mitropolia.eu

Începutul stagiului va fi sâmbătă 24 martie, pentru o primă întâlnire, însă înscrierile rămân deschise până în luna aprilie. 

23 Martie 2012

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 26 noiembrie 2017

Duminica a 30-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Marţi 21 noiembrie 2017

(†) Intrarea în Templu a Maicii Domnului

» citeste in continuare

Pastorala Sfântului Sinod la prima duminică din Postul Naşterii Domnului din anul 2017

Privind însemnătatea Anului omagial al Sfintelor icoane, al iconarilor și pictorilor bisericești și a anului comemorativ Justinian Patriarhul şi al Apărătorilor ortodoxiei în timpul comunismului, în cuprinsul Patriarhiei Române

» citeste in continuare

Apel sprijin Manastirea Namur

Apel pentru sprijin la renovarea bisericii mănăstirii „Acoperământul Maicii Domnului” Namur, Belgia.

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 19 noiembrie 2017

Duminica a 26-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 12 noiembrie 2017

Duminica a 25-a după Rusalii (Pilda samarineanului milostiv)

» citeste in continuare