3-12 iulie 2012 Pelerinaj în Bucovina


 Pelerinaj în  Bucovina 

3-12 iulie 2012

Cu binecuvântarea Înaltpreasfinţitului Iosif, Centrul de Pelerinaje al Mitropoliei Ortodoxe Române a Europei Occidentale şi Meridionale, în colaborare cu Asociaţia AXIOS vă propune, după succesele din anii trecuţi , o nouă experienţă duhovnicească în România. Veţi avea ocazia să întâlniţi monahi şi monahii în viaţa lor cotidiană, să vă apropiaţi de natură, să vă reculegeţi. Vă invităm să descoperiţi tradiţia mănăstirilor, frumuseţea slujbelor ortodoxe, comorile culturale şi liniştea satelor României. 
Mănăstirile din Bucovina 
 3 -12 iulie 2012
Înaltpresfinţitul părinte mitropolit IOSIF, al Mitropoliei Ortodoxe Române a Europei Occidentale şi Meridionale, precum şi Preasfinţitul părinte episcop MARC, vicar al Arhiepiscopiei Europei Occidentale a Bisericii Ortodoxe Române vor însoţi pelerinii.
Data limită pentru înscrieri: 10 mai 2012
Itinerar : Bacău – Iaşi – Mănăstirile: Râşca, Probota, Humor, Voroneţ, Putna, Suceviţa, Moldoviţa, Arbore, Dragomirna, Cămârzani  – Roman – Bacău    
Informaţii practice
Anul acesta vă propunem două versiuni ale pelerinajului:
  • Cu plecare din Bacău (100 km de Bucovina): 4 – 11 iulie. Pe 4 şi 11 iulie sunt zboruri directe de la Paris la Bacău şi retur, ceea ce permite reducerea duratei şi a costului pelerinajului. Preţ: 360 euro.
  • Cu plecare din Bucureşti: 3 – 12 iulie. Sosire la Bucureşti pe 3 iulie, plecare de la Bucureşti spre Bacău pe 4 iulie în jur de orele 14, întoarcere la Bucureşti pe 11 iulie seara, plecare din Bucureşti pe 12 iulie. Preţ: 490 euro.
Preţul include: transport cu autocar de ultima generaţie, preluare de la aeroport, cazare în camere duble, pensiune completă, toate intrările la obiectivele turistice, servicii de ghid.
Preţul nu include: transportul până şi din România, asigurare de călătorie, cheltuieli personale.
Pentru înscrieri şi informaţii:
Bogdan GRECU

3 Aprilie 2012

Actualităţi

Programul slujbei de înmormântare a Părintelui Constantin Tarziu

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 08 iulie 2018

Duminica a 6-a după Rusalii (Vindecarea slăbănogului din Capernaum)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 01 iulie 2018

Duminica a 5-a după Rusalii (Vindecarea celor doi demonizați din ținutul Gadarei)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Vineri 29 iunie 2018

Sfinții Apostoli Petru și Pavel

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 24 iunie 2018

†) Nașterea Sfântului Ioan Botezătorul; (Sânzâienele – Drăgaica) ; †) Sfântul Niceta de Remesiana; Aducerea moaștelor Sfântului Mare Mucenic Ioan cel Nou de la Suceava

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 17 iunie 2018

Duminica a 3-a după Rusalii (Despre grijile vieții)

» citeste in continuare