13 mai 2012 Sărbătoare românească la Nisa (Franţa)


Sărbătoare românească la Nisa

13 mai 2012 

Duminică, 13 mai 2012  vom sărbători cu bucurie 11 ani de la înfiinţarea parohiei Sfinţii Constantin şi Elena şi dorim să susţinem lucrările de amenajare a terenului de 5600 m²,  achizitionat anul trecut,  în vederea ridicării Sfintei Biserici Ortodoxe româneşti la Nisa. Ziua va începe cu Sfânta Liturghie arhierească, prezidată de Înaltpreasfinţitul Arhiepiscop şi Mitropolit Iosif şi va continua cu o seară la “Palais de la Méditerranée “, unde se va desfăşura un program artistic pregătit de către enoriaşii nostri mici ( cântece şi jocuri populare româneşti) şi cei mari cu piesa “Ioan Botezătorul“. Ne vom bucura şi de bucatele tradiţionale şi cele locale. Vă invităm să sărbătoriţi alături de noi în număr cât mai mare.

9 Mai 2012

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 16 septembrie 2018

Duminica după Înălțarea Sfintei Cruci (Luarea Crucii și urmarea lui Hristos)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Vineri 14 septembrie 2018

Înălțarea Sfintei Cruci (Post)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 09 septembrie 2018

Duminica dinaintea Înălțării Sfintei Cruci (Convorbirea lui Iisus cu Nicodim)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Sâmbătă 08 septembrie 2018

(†) Nașterea Maicii Domnului

» citeste in continuare

Comunicat de presa

Mesajul Preafericitului Părinte DANIEL, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, la începutul anului școlar 2018-2019: Educația – lumină pentru viață şi bucurie de Centenar

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 02 septembrie 2018

Duminica a 14-a după Rusalii (Pilda nunții fiului de împărat)

» citeste in continuare