13 mai 2012 Sărbătoare românească la Nisa (Franţa)


Sărbătoare românească la Nisa

13 mai 2012 

Duminică, 13 mai 2012  vom sărbători cu bucurie 11 ani de la înfiinţarea parohiei Sfinţii Constantin şi Elena şi dorim să susţinem lucrările de amenajare a terenului de 5600 m²,  achizitionat anul trecut,  în vederea ridicării Sfintei Biserici Ortodoxe româneşti la Nisa. Ziua va începe cu Sfânta Liturghie arhierească, prezidată de Înaltpreasfinţitul Arhiepiscop şi Mitropolit Iosif şi va continua cu o seară la “Palais de la Méditerranée “, unde se va desfăşura un program artistic pregătit de către enoriaşii nostri mici ( cântece şi jocuri populare româneşti) şi cei mari cu piesa “Ioan Botezătorul“. Ne vom bucura şi de bucatele tradiţionale şi cele locale. Vă invităm să sărbătoriţi alături de noi în număr cât mai mare.

9 Mai 2012

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 16 decembrie 2018

Duminica a 28-a după Rusalii (a Sfinților Strămoși sau a Drepților Vechiului Testament)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM - Duminică 09 decembrie 2018

Duminica a 27-a după Rusalii (Tămăduirea femeii gârbove)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Joi 06 decembrie 2018

Sf. Ierarh Nicolae, arhiep. Mirelor Lichiei

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 02 decembrie 2018

Duminica a 31-a după Rusalii (a Vindecării orbului din Ierihon)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Vineri 30 noiembrie 2018

+ Sfântul Apostol Andrei, cel Întâi chemat – ocrotitorul României

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 25 noiembrie 2018

Duminica a 30-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

» citeste in continuare