09.12.2012 Concert caritabil de Crăciun


Concert caritabil de Crăciun

Cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte și Mitropolit Iosif, asociațiile Ars Identitatis și Axios și parohia Sfinții Trei Ierarhi din Romainville (Pr. Mircea Filip) vă invită duminică 9 decembrie 2012, începând cu ora 18.30, la a treia ediție a concertului caritabil de Crăciune, fiind susținut pentru copiii orfelinatului Pro Vita de la Valea Plopului, România. 

Concertul va avea loc la Parohia Sfinții Trei Ierarhi (6 rue Louise Dory, 93230 Romainville. Metro Ligne 5 - Bobingy - Pantin - Raymond Queneau). La sfârșitul concertului toată lumea va fi invitată la o gustare tradițională românească.

6 Decembrie 2012

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 26 noiembrie 2017

Duminica a 30-a după Rusalii (Dregătorul bogat – Păzirea poruncilor)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Marţi 21 noiembrie 2017

(†) Intrarea în Templu a Maicii Domnului

» citeste in continuare

Pastorala Sfântului Sinod la prima duminică din Postul Naşterii Domnului din anul 2017

Privind însemnătatea Anului omagial al Sfintelor icoane, al iconarilor și pictorilor bisericești și a anului comemorativ Justinian Patriarhul şi al Apărătorilor ortodoxiei în timpul comunismului, în cuprinsul Patriarhiei Române

» citeste in continuare

Apel sprijin Manastirea Namur

Apel pentru sprijin la renovarea bisericii mănăstirii „Acoperământul Maicii Domnului” Namur, Belgia.

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 19 noiembrie 2017

Duminica a 26-a după Rusalii (Pilda bogatului căruia i-a rodit țarina)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 12 noiembrie 2017

Duminica a 25-a după Rusalii (Pilda samarineanului milostiv)

» citeste in continuare