Ajutor pentru Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului“ - Namur, Belgia

Ajutati Manastirea „Acoperământul Maicii Domnului“ din Namur, Belgia !

Manastirea NamurCu ajutorul lui Dumnezeu, rod al rugăciunilor și ajutorului material al tuturor celor care ne sprijină, am ajuns în al treilea an de existență al mănăstirii noastre.

Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului“ a devenit deja spațiu familiar nu numai pentru românii din Belgia dar și pentru cei din Luxemburg, Olanda, Germania chiar și Anglia, ea corespunzând nevoilor existențiale, liturgice, duhovnicești, sociale și culturale pentru toți cei care viețuiesc în această zonă a Europei.

Și în anul în care a trecut am organizat stagii de pictură, muzică bizantină pentru români și francofoni, tabere pentru copii, întâlniri duhovnicești, încercând, împreună cu întreaga comunitate care ne este alături, să mărturisim credința ortodoxă pe aceste pământuri.

În luna iunie trebuie să achităm din nou aprox. 53.000 Euro din prețul pentru achiziționarea mănăstirii. Facem apel la bunăvoința dumneavoastră de a ne sprijini, fiecare după putința sa, cu dragoste și inimă bună. Un ajutor cât de mic contează foarte mult pentru noi.

Mulțumim celor care ne-au ajutat și ne vor ajuta ! Rugăm pe bunul Dumnezeu să reverse înmiit darurile Sale cele bogate asupra tuturor jertfitorilor mănăstirii noastre, ale căror nume vor rămâne veșnic inscripționate în cartea ctitorilor.

Ne-am bucura să fiți părtași la această lucrare venind și văzându-o, rugându-vă împreună cu noi și făcând donații în contul :

A.S.B.L. «  C.O.P.M.D »  (Communauté orthodoxe «Protection de la Mère de Dieu »)
IBAN BE91 363-0864888-76
SWIFT(BIC) : BBRU BEBB

In « Communication » scrieți pomelnicul dumneavoastră, pentru a fi pomeniți la slujbele mănăstirii.

-  site: www.manastirea.be

-> Cette article en langue française.

10 Aprilie 2014