Programul slujirii ierarhilor MOREOM în Săptămâna Luminată 2019


Înaltpreasfințitul Părinte Mitropolit Iosif va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri si Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie si marți 30 aprilie în biserica Soborul Maicii Domnului şi Sfântul Ilie din Limours, Franța (Reședința mitropolitană).

Preasfințitul Siluan va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și marți 30 aprilie la Paraclisul Adormirea Maicii Domnului de la Sediul Eparhial (Roma), Italia.

Preasfințitul Atanasie va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie la Paraclisul Adormirea Maicii Domnului de la Sediul Eparhial (Roma) și marți 30 aprilie la închisorile din Rebbibia și Viterbo, Italia.

Preasfințitul Episcop vicar Marc va sluji Vecernia din Duminica Sfintei Învieri și Dumnezeiasca Liturghie luni 29 aprilie în comunitatea Sfânta Otilia şi Sfânta Teodora de la Sihla din St. Michel la Foret, Franța și marți 30 aprilie în Comunitatea Nașterea Maicii Domnului din Le Ricardes, Franţa.

27 Aprilie 2019