Ajutor pentru Manastirea Namur

Susținem Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului“ Vedrin-Namur, Belgia

Susținem Mănăstirea „Acoperământul Maicii Domnului“ Vedrin-Namur, Belgia

  
Am ajuns anul acesta la plata ultimei rate din pretul de achizitionare a manastirii. Suma care trebuie platita este destul de mare, 60.000 euro, termenul limita de plata fiind 30 iunie 2018. Din pacate incercarea noastra de a plati anul acesta numai o parte din suma nu a fost acceptata. Astfel, intr-un timp destul de scurt, trebuie sa strangem intreaga suma.
FACEM UN APEL CALDUROS PENTRU A SUSTINE PLATA RATEI !
Chemarea noastră să nu fie o silnicie, ci să întâlnească libertatea dragostei dumneavoastră astfel încât toţi şi fiecare să ne întâlnim cu Cel ce este izvorul a toată iubirea.  Chiar și un ajutor mic, pentru noi înseamnă foarte mult.
Mulțumim celor care ne-au ajutat și ne vor ajuta ! Rugăm pe bunul Dumnezeu să reverse înmiit darurile Sale cele bogate asupra tuturor jertfitorilor mănăstirii noastre, ale căror nume vor rămâne veșnic inscripționate în cartea ctitorilor.
 
Adresa manastirii: 5020, Vedrin (Namur); strada: Su l’Tidge 86
Contul mănăstirii este:
IBAN BE91 363-0864888-76,  SWIFT (BIC): BBRU BEBB,
Beneficiar A.S.B.L « C.O.P.M.D. (Communauté orthodoxe « Protection de la Mère de Dieu »).
În "Communication" scrieţi un pomelnic pentru lista de ctitori.
Contact:
maica Mariami (0032.479.130.656), mariamisamoila@gmail.com;

p. Daniil Oltean (0033.628.094.602); danieloltean20014@gmail.com 

Manastirea Namur

20 Mai 2018