Mănăstirea Ortodoxă Română din Irlanda

Apel pentru donatori și prieteni ai mănăstirii ortodoxe române din Irlanda.

Stimați donatori și prieteni ai mănăstirii ortodoxe române din Irlanda,

 

 Mănăstirea Ortodoxă Română din Irlanda

Cu multă recunoștință vă împărtășim marea noastră bucurie legată de faptul că, prin mila lui Dumnezeu, a Maicii Sale și a Sfinților, plata ultimei rate pe care o datoram pentru mănăstirea ortodoxă românească "Izvorul Tămăduirii și Sf. Ciaran" din Irlanda, a putut fi făcută.

 

Nădejdea noastră și rugăciunile dumneavoastră au lucrat MINUNEA, astfel încât suma a fost acoperită în întregime și cu generozitate de către un donator, cu mai bine de două luni înainte de termenul limită.

 

Dăm slavă lui Dumnezeu, a Cărui bunătate nădăjduim să ne îndemne la pocăință, și suntem cu totul recunoscători Maicii Domnului-Stăpâna acestui loc și Prea-Grabnica-Ascultătoare, precum și Sfinților - cei care au conlucrat atât de armonios de la început până la acest nou început.

 

Plata ultimei rate și confirmarea cumpărării s-a făcut în ziua de 29 octombrie 2020, de ziua Sfintei Anastasia Romana și a Sf. Colman din Kilmacduagh - un sfânt irlandez care a trăit între anii 560-632, nu departe de locul unde este acum mănăstirea noastră.

 

Nevoia de ajutor din partea celor care pot și doresc să ajute rămâne, lucrările sunt încă multe în mănăstire. Mai ales construirea unei biserici în viitor. De aceea puteți și vă rugăm să continuați să ne ajutați.

 

Mulțumim tuturor celor care ne-ați fost alături. Rugăciunile n-au fost în zadar, ci au fost lucrătoare ale minunii. Domnul să vă răsplătească! Vă rugăm, purtați-ne în continuare în rugăciunile dumneavoastră.

 

Cu multă recunoștință,

monahia Iosifia si micuța obște a mănăstirii cu lucrătorii și binefăcătorii ei.

 

*Pentru donații din Austria, Belgia, Danemarca, Finlanda, Franța, Germania, Irlanda, Italia, Luxemburg, Olanda, Norvegia, Portugalia, Spania, Suedia, Elveția, UK, SUA, Canada, Australia, se poate folosi în deplină siguranță platforma online GoFundMe la adresa: https://www.gofundme.com/f/an-orthodox-monastery-in-ireland.

* Detaliile contului din IRLANDA sunt următoarele: Beneficiar: Romanian Orthodox Church in Ireland; Banca: Bank of Ireland, IBAN: IE98BOFI 9000 3324 4356 07; BIC: BOFIIE2D.

* Detaliile conturilor din ROMÂNIA sunt următoarele: Nume: Marina Brolla, Banca: INGB Centrală, SWIFT: INGBROBU, BIC: INGB, Cont RON: RO69INGB0000999904615996, Cont EUR: RO93INGB0000999909511542.

Contact: monahia Iosifia (m.iosifia@yahoo.co.uk; Tel: 00353894831802)

18 Februarie 2021

Actualităţi

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 24 octombrie 2021

Duminica a 23-a după Rusalii (Vindecarea demonizatului din ținutul Gherghesenilor)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 17 octombrie 2021

Duminica a 21-a după Rusalii (a Sfinților Părinți de la Sinodul VII Ecumenic; Pilda Semănătorului; Rugăciunea lui Iisus)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 10 octombrie 2021

Duminica a 20-a după Rusalii (Învierea fiului văduvei din Nain)

» citeste in continuare

Programul slujirii ierarhilor MOREOM – Duminică 03 octombrie 2021

Duminica a 19-a după Rusalii (Predica de pe munte- Iubirea vrăjmașilor)

» citeste in continuare

Binecuvântare la început de an universitar

Mesaj de binecuvântare tuturor studenților şi profesorilor din învățământul universitar și postuniversitar la începutul noului an universitar 2021-2022.

» citeste in continuare

Prezentare carte Evagre le Pontique et Saint Jean Cassien

» citeste in continuare