Mitropolia.eu - noul website al Mitropoliei Europei Occidentale şi Meridionale

Cu ocazia vizitei pastorale a Preafericitului Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, în Franţa (9-13 iulie 2009), Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale şi Meridionale lasează noul ei website oficial: www.mitropolia.eu

Mitropolia.eu - noul website al Mitropoliei Ortodoxe Române a Europei Occidentale şi Meridionale

Cu un design agreabil şi practic, www.Mitropolia.eu vine să înlocuiască, într-o formă nouă şi practică, vechiul sit al Mitropoliei - www.mitropolia-paris.ro -, care şi-a făcut datoria de informare şi comunicare timp de 7 ani, şi care va continua să existe pe net timp de câteva săptămâni, interval necesar pentru "predare a ştafetei" pe Internet.

Noul sit web al Mitropoliei Europei Occidentale şi Meridionale - www.mitropolia.eu - va permite accentuarea dimensiunii de informare, printr-un puternic modul de Ştiri, actualităţi, dosare. De asemenea, un modul de Media facilitează publicarea galeriilor de imagini, fişierelor audio şi video.

Structură generală a sitului a fost concepută de Pr. Iulian Nistea şi Dc. Ioan Drăgănicea.

Mulţumiri speciale se cuvin lui Daniel Tanasie (3Waves Net SRL) care a pus la dispoziţie softul acestui sit, l-a  implementat şi îl găzduieşte.

Mitropolia.eu

3 Iulie 2009

Actualităţi